Як дізнатися, що за вами слідкують через смартфон


Безпека понад усе. З допомогою коротких системних кодів можна дізнатися про налаштування телефону і зрозуміти,чи надійно захищені ваші СМС і дані, і чи не стежить хтось за вами.

інформує http://invaders.com.ua/


В одній статті зібрані найбільш корисні та актуальні коди для сучасних смартфонів, а також пару інструкцій для тих, хто боїться стеження.

Завдяки цьому коду можна дізнатися, чи підключена у вас переадресація дзвінків, СМС і інших даних. На екрані відобразиться статус за різними видами переадресації та номер, на який здійснюється трансфер даних. Зазвичай таку переадресацію налаштовують ревниві дружини і батьки, щоб убезпечити дитину від спаму і злочинців. Частіше жертвами стають літні люди, одолжившие незнайомцю телефон для одного дзвінка. У підсумку сторонні зможуть дізнатися все про місце проживання, коло спілкування, звички і розпорядок дня людини, а в окремих випадках отримають доступ до фінансових коштів жертви.

Наберіть, щоб дізнатися, куди надходять дзвінки, СМС та дані, якщо до вас неможливо додзвонитися. Швидше за все, у вас включена переадресація голосових дзвінків на один з номерів вашого мобільного оператора (голосова пошта).

Універсальний код для відключення всіх видів переадресацій з вашого телефону. Їм зручно скористатися перед тим, як опинитеся в роумінгу, — тоді з вас не будуть списувати гроші за дзвінки, які за замовчуванням переводяться на голосову пошту.

За допомогою цього коду можна дізнатися IMEI (International Mobile Equipment Identifier) — міжнародний ідентифікатор мобільного устаткування. Знаючи ідентифікаційний номер свого смартфона, ви можете знайти його, якщо у вас вкрали телефон. Він автоматично передається апаратом в мережу оператора при підключенні, навіть якщо у телефоні знаходиться друга сім-карта. Якщо комусь відомий ваш номер IMEI, людина може дізнатися, що з себе представляє ваш смартфон: модель, технічні характеристики і т. д.

Існують спеціальні коди, за допомогою яких можна відстежити ваше місце розташування, а також визначити, чи стежить хтось за вами. Для цього на вашому телефоні має бути утиліта netmonitor. Введіть один з кодів:

для iPhone: *3001#12345#*
для Android: *#*#4636#*#* або *#*#197328640#*#*

Крок 1. Заходимо у вкладку UMTS Cell Environment, потім переходимо в UMTS RR info і записуємо всі значення Cell ID. Це номери базових станцій, розташованих поруч. Телефон буде підключатися за замовчуванням до тієї, яка дає йому найкращий сигнал.

Крок 2. Повертаємося в основне меню, переходимо у вкладку MM info, потім в Serving PLMN. Записуємо значення Local Area Code (LAC).

Крок 3. З допомогою цих двох значень і звичайного сайту (четверта вкладка ліворуч) можна визначити розташування на карті базової станції, до якої приєднано ваш телефон.

Підозру повинні викликати мобільні базові станції: Камази або мікроавтобуси з величезною антеною. Зазвичай вони працюють на фестивалях, а також у місцях, де покриття стільникової мережі немає. Якщо без причини така машина з’явилася поблизу, можливо, оператор хоче покращити якість сигналу або десь поруч з вами орудують іноземні шпигуни. А може бути, мова про промислове шпигунство?

Якщо ви користуєтеся Android, періодично перевіряйте телефон на наявність вірусів. PlaceRaider — один з найбільш небезпечних. Розроблений американськими вченими, він показав, наскільки вразливі наші пристрої. Потрапивши в телефон, цей троянець з допомогою камери робить серію фотографій навколишнього простору, створює 3D-модель приміщення, потім при наявності підключення до інтернету пересилає зібрані дані, додаючи до них також всі паролі і дані зі смартфона.

  • Національні секретні служби практично у всіх країнах співпрацюють з мобільними операторами, які надають їм доступ до будь-якого абонента за рішенням суду і передають дані як мінімум за останні 3 місяці.
  • Якщо телефон знаходиться на прослуховування у таємної служби, ви, швидше за все, навіть не помітите цього. Розповіді про перешкоди при розмові, швидку розрядку акумулятора, нагрівання батареї і раптові перезавантаження телефону — це лише привід віддати його в ремонт.
  • Люди не так інформативні в спілкуванні по телефону, тому для прослуховування набагато зручніше використовувати в приміщеннях спеціальні пристрої («жучки»), які можна виявити за допомогою детектора радіохвиль.
  • Використовуйте месенджери, доступ до яких закритий для всіх, наприклад Telegram, Chare, Wickr або Signal.
  • Визначте, яку інформацію безпечно викладати у відкритий доступ. Повинні всі знати ваш номер телефону, мати доступ до інформації про вашу родину, близьких і способі життя. Будьте акуратні, публікуючи фотографії дітей
  • Не встановлюйте на телефон незнайоме, контролюйте наявні програми, використовувати скрізь, де це можливо, багаторівневу ідентифікацію, не переходьте по небезпечним посиланнях і не підключайтеся до підозрілим кабелях для «безкоштовної» зарядки.
  • Тільки оператор мобільного зв’язку може запропонувати послугу для відстеження місця розташування абонента: члена вашої сім’ї, знайомого або співробітника компанії. Виключно за згодою абонента (якщо він досяг повноліття). Сайти і додатки, які пропонують визначити місце розташування будь-якого абонента, — це шахраї.
Технологии Blogger.