37 років праці: Житель Індії власноруч виростив на острові величезний ліс (відео)

Джадав Пайєнг в 1979 році вирішив врятувати острів на річці Брахмапутра від повеней і ерозії і посадив дерева на 560 гектарах.


информирует http://vrutmilife.com/

Джадав Пайєнг протягом 37 років садить дерева на острові, що постраждав від повеней і ерозії. Зараз ліс займає понад 560 гектарів.

У минулому індійський острів Маджулі (Majuli) на річці Брахмапутра був найбільшим річковим островом в світі. Однак постійні землетруси і повені стали причиною сильної ерозії берегової лінії, і до теперішнього часу його площа скоротилася з колишніх 1100 кв.км. до 352 кв.км.

У 1979 році один з місцевих жителів, 16-річний Джадав «Молай» Пайєнг після чергової повені знайшов на березі рептилій, які загинули через відсутність дерев. Він зрозумів, що без допомоги людини природі рідного краю загрожує повне знищення, і посадив перші 20 саджанців. Тоді ж Джадав дізнався про державну програму з висадки дерев на пустинній ділянці острова в п’яти кілометрах від села Кокіламукх в окрузі Джорхат. Протягом п’яти років він був активним учасником екологічної програми, а коли вона завершилася, продовжив саджати дерева на мілині Брахмапутри вже поодинці.

Незвичайний парк на честь свого творця отримав ім’я «Ліс Молая». Зараз його територія перевищує 560 гектарів (для порівняння: знаменитий Центральний парк в Нью-Йорку займає 341 гектар). Ліс Молая наполовину – 300 гектарів – засаджений бамбуком. У числі інших дерев – кукубха (Terminalia arjuna), вогняне дерево (Delonix regia) і бомбакс капоковий (Bombax ceiba).

У лісі мешкає безліч тварин: бенгальських тигрів, індійських носорогів, оленів, кроликів, мавп і кілька видів птахів, в тому числі грифів. На шість місяців в році сюди з іншої частини острова приходить стадо слонів, за останні роки тут народилося десять слоненят. Таке біорізноманіття не могло не привернути уваги браконьєрів, але Джадав при співпраці з владою зумів дати їм відсіч.

Індієць не отримує ніякого прибутку від своєї діяльності. Він живе в простій хатині в лісі разом з дружиною і трьома дітьми; його єдине джерело доходу – продаж молока від корів і буйволів, яких він тримає на своїй ділянці.

Молай – володар кількох екологічних нагород. У 2015 році він отримав четверту за значимістю громадянську нагороду Індії – Падма Шрі. Своїм наступним завданням головний лісник світу називає посадку лісу на іншому пустинній ділянці Брахмапутри.

Технологии Blogger.