NASA тестує модель надзвукового пасажирського літака

Надзвукові пасажирські перельоти можуть стати реальністю вже в найближчому майбутньомуКонцепція надзвукових пасажирських літаків зробила ще один крок на шляху до реалізації, новину передає Ukr.Media.

Так, NASA і компанія Lockheed Martin почали перші швидкісні випробування в аеродинамічній трубі безшумних Supersonic Technology (QueSST) X-Plane, спроектованих в Науково-дослідному центрі Гленна в Клівленді.

Агентство випробовує модель X-Plane в масштабі 1:10 в спеціальних аеродинамічних установках. Фахівці вважають, що літак QueSST X-Plane зможе здійснювати надзвукові перельоти вже в найближчому майбутньому.

"Ми виміряємо навантаження по всім напрямкам, щоб переконатися, що літак буде впевнено почувати себе в повітрі при будь-яких умовах", - розповів авіакосмічний інженер Рей Кастнер, під керівництвом якого проходять випробування.

Недавні дослідження показали, що ударні звукові хвилі, які літак створює, переходячи в надзвуковий режим, можна генерувати так тихо, що на землі і в самому літаку їх навряд чи хто-небудь почує.

Додамо, що випробування триватимуть до середини 2017 року.
Технологии Blogger.