Українцям розповіли всю правду про скасування 8 березня

В цьому році святкування 8 Березня опинилося під загрозою: Український інститут національної пам'яті опублікував текст законопроекту "Про державних та інших святах, пам'ятні дати та скорботних днями"


информирует  https://ukr.media/
Журналісти з'ясували, що діється з міжнародним жіночим святом в Україні

В цьому році святкування 8 Березня опинилося під загрозою: Український інститут національної пам'яті опублікував текст законопроекту "Про державних та інших святах, пам'ятні дати та скорботних днями".

Якщо його приймуть, українцям залишать тільки 9 офіційних свят, які будуть вихідними днями. Зокрема, 8 Березня – Міжнародний жіночий день – більше не буде вихідним.

Вихідними в Україні пропонується зробити наступні дні: Шевченківський день – 9 березня; День пам'яті та примирення – 8 травня; День Конституції України – 28 червня, День Незалежності України – 24 серпня; День родини – друга п'ятниця вересня; День захисника України – 14 жовтня.

На сайті Кабінету міністрів України українців запрошують підключитися до обговорення проекту закону та вносити свої пропозиції до 1 березня 2017 року.

Чи буде 8 Березня вихідний у 2017 році?

Питання, чи буде вихідний 8 Березня 2017 в Україні або свято таки відзначили, хвилює багатьох українців.

У деяких компаніях навіть поспішили розіслати співробітникам "листи щастя", що "наша держава вольовим рішенням вивело 8 Березня з переліку святкових днів, тому всіх чекаємо на робочих місцях".

Однак поки законопроект не пройшов обговорення та не прийнятий в Верховній Раді, тому 8 Березня в Україні залишається державним святом і заодно вихідним днем. У 2017 році 8 березня припадає на середу, відповідно, цей день для українців буде вихідним.
8 Березня: хто придумав

Своїм "народженням" свято завдячує Кларі Цеткін – діячку німецького і міжнародного робочого руху. На міжнародній конференції жінок в 1910 році в Данії вона запропонувала обрати певний день у році, коли жінки будуть привертати увагу суспільства до своїх проблем. Цеткін запропонувала щорічно відзначати 8 березня як день народження жіночого пролетаріату.

Цікаво, що ідея проведення Міжнародного жіночого дня вперше виникла саме на початку ХХ століття, коли промислово розвинений світ переживав період експансії і потрясінь, демографічного буму і появи радикальних ідеологій.

Хоча є і альтернативна версія, що однією з передумов святкування Міжнародного жіночого дня став перший в історії "марш порожніх каструль" текстильщиц Нью-Йорка, який вони влаштували якраз 8 березня 1857 року.

"Марш порожніх каструль" провели робітниці текстильної промисловості і фабрик з пошиття одягу в Нью-Йорку на знак протесту проти неприйнятних умов праці та низької заробітної плати

Офіційний статус "Міжнародного жіночого дня" цього свята був присвовен за рішенням ООН у 1975 році. Відтоді він відзначається ООН щороку Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир. Кожен рік він присвячений певній темі.

Зараз Міжнародний жіночий день щорічно відзначають у пострадянських республіках, в тому числі в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Росії, Казахстані, Киргизії, Молдові, Таджикистані (там він перейменований у День матері), Туркменістані, Україні та Білорусі.

Також 8 березня відзначають у Китаї, Анголі, Буркіна-Фасо, Кенії, Гвінеї-Бісау, Мадагаскарі, Замбії, Камбоджі, Лаосі, Конго, Македонія, Непалі, Монголії, Північній Кореї, Уганді.

Технологии Blogger.